the food

Posted
Comments None

I bought two Mountain House food items today. I’ll try them out and see if I want to eat them while backpacking. $7.99 each ! Augh !

update: July 4, 2015: I found a cheaper source than the hikiing/camping store.

update: March 29, 2017. The cheaper ones are 1 serving, the higher price ones are 2.5 servings.

Author
Categories Hiking, Gear

Comments

Commenting is closed for this article.

← Older Newer →